Kontakt
 
 
Color Management - Część 4

Systemy sterowania reprodukcją barw. Przestrzenie CIERGB i CIEXYZ.


Color Management - Część 3

Systemy sterowania reprodukcją barw. Przestrzenie trójchromatyczne.


Color Management - Część 2

Systemy sterowania reprodukcją barw. Podstawy barwometrii.


Liczba atykułów na stronie: 4
Zobacz listę
Liczba szkoleń na stronie: 6
Zobacz listę
Szkolenia
Opis szkolenia:

Bez odpowiednio wdrożonego standardu jakości drukowania nie można nic powiedzieć o jakości odbitek, a co za tym idzie, nie można również oferować Klientom profili ICC opisujących ten standard.


Na drugim z kolei szkoleniu dotyczącym standaryzacji zajmiemy się parametrami procesów drukowania, które w wystarczający sposób opisują jakość tych procesów. Wiedza tu zdobyta pozwoli Państwu opracować cele standaryzacyjne oraz wprowadzić je w życie w Państwa drukarniach lub sprawdzić, czy u Państwa wykonawców (w przypadku zlecających drukowanie) panuje odpowiedni standard produkcji.


W pierwszej kolejności przedstawimy idee doboru grubości warstw farb triadowych oraz farb specjalnych z jakimi należy drukować zlecenia. W przypadku reprodukcji triadowej (CMYK) cele wybiera się zazwyczaj na podstawie odpowiedniej dla danej technologii drukowania normy ISO 12647. Normy te zostaną dokładnie omówione podczas kursu. Powiemy również, jak dokonywać wyboru grubości warstw farb triadowych w innych specyficznych przypadkach.


Podczas omawiania wyboru grubości farb w reprodukcji farbami specjalnymi omówimy dwa podstawowe kierunki, jakie można obrać i dokonamy porównania tych kierunków.


Przedstawimy Państwu sposoby kontroli jakości grubości warstw farb. W tym celu zostaną przybliżone zasady pomiarów densytometrycznych i spektrofotometrycznych. Ponadto szczegółowo wyjaśnimy reguły stosowania pomiarów do kontroli jakości.


Każdy z uczestników będzie miał możliwość samodzielnie przeprowadzić kontrolę jakości przykładowych lub przyniesionych przez siebie odbitek.


Dowiecie się również Państwo jak ocenić jakość dostarczanych przez Państwa Klientów lub przez Państwa proofów. Będziecie Państwo wiedzieć jak zweryfikować, czy dany proof (wzorzec barwny produkcji) jest dla Państwa lub dla Waszego wykonawcy przydatny.


Krótko przedstawimy powody, dla których grubości warstw farb używanych do drukowania nie są jedynymi parametrami opisującymi jakość drukowanego nakładu. Omówimy dokładniej jeden z tych dodatkowych parametrów - przyrost wartości tonalnej (Dot Gain). Przedstawimy metodykę doboru wartości docelowych przyrostów oraz sposoby modyfikacji przyrostów w nakładach produkcyjnych.


Pozostałymi parametrami opisującymi jakość procesu drukowania zajmiemy się na trzecim szkoleniu dotyczącym standaryzacji.


Podczas zajęć praktycznych będą mieli Państwo możliwość samodzielnego opracowania standardu grubości warstw farb na podstawie wykonanych przez siebie pomiarów oraz ich komputerowej analizy.


Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu wszystkich, którym jakość produkcji poligraficznej nie jest obojętna. Przekazywana na tym szkoleniu wiedza jest wynikiem doświadczeń prowadzącego szkolenie nabytych podczas wykonywania licznych profili ICC charakteryzujących procesy drukowania. Etap standaryzacji procesu drukowania jest niezbędny do właściwego wykonania profili ICC, które mają służyć Państwu i Państwa Klilentom.

Terminy:
do ustalenia - zależy od ilości chętnych
Czas trwania szkolenia:
10 godz. / 2 dni
Miejsce szkolenia:
do ustalenia
Prowadzący:
Konrad Blachowski
Cena szkolenia:
1600.00 PLN


Jeżeli chcą Państwo zapisać się na to szkolenie to prosimy o wypełnienie poniższego formularza kontaktowego. (Pola zaznaczone * są wymagane). Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat tego szkolenia prosimy o kontakt.

Imię*:
Nazwisko*:
Adres e-mail*:
Telefon kontaktowy:

Inne szkolenia:

Standaryzacja procesów drukowania - cz.1
[ Więcej ]

Standaryzacja procesów drukowania - cz.3
[ Więcej ]

Standaryzacja procesów drukowania - cz.4
[ Więcej ]

Color Management - podstawy
[ Więcej ]

Color Management w praktyce
[ Więcej ]