Kontakt
 
 
Color Management - Część 4

Systemy sterowania reprodukcją barw. Przestrzenie CIERGB i CIEXYZ.


Color Management - Część 3

Systemy sterowania reprodukcją barw. Przestrzenie trójchromatyczne.


Color Management - Część 2

Systemy sterowania reprodukcją barw. Podstawy barwometrii.


Liczba atykułów na stronie: 4
Zobacz listę
Liczba szkoleń na stronie: 6
Zobacz listę
Szkolenia
Opis szkolenia:

Na drugim z kolei szkoleniu dotyczącym systemów sterowania barwą podzielimy się z Państwem bardziej zaawansowaną wiedzą z tego tematu. Szkolenie to będzie bardziej praktyczne i prowadzone będzie w formie warsztatów.


Zajmiemy się na nim tworzeniem profili większości urządzeń reprodukcyjnych występujących w przemysłach graficznych. Rozpoczniemy od monitorów. Przedstawimy różnice w profilowaniu monitorów CRT i LCD. Zajmiemy się odpowiednim doborem wartości parametrów kalibracyjnych takich, jak: krzywych gradacyjnych kanałów RGB (współczynniki gamma), warunków oświetlenia i otoczenia, odcieni najjaśniejszej i najciemniejszej barwy reprodukcji, kontrastu i jasności. Nauczycie się Państwo jak kalibrować i tworzyć profile monitorów oraz jak te profile są wykorzystywane przez system operacyjny i oprogramowanie graficzne.


Drugim urządzeniem, które nauczą się Państwo profilować to skaner. Omówimy cały proces od początku do końca poczynając od doboru testu charakteryzacyjnego a kończąc na sposobach wykorzystania profili skanerów.


Następnie dowiedzą się Państwo jak wykonuje się profile aparatów cyfrowych i jakie parametry procesu fotografowania należy uwzględnić podczas tworzenia tych profili.


Ostatnią grupą urządzeń, których tworzenia profili nauczymy są urządzenia drukujące. Do grupy tej należą zarówno drukarki komputerowe, proofery cyfrowe jak i maszyny drukujące - tradycyjne i cyfrowe. Powiemy jak rozpoznać, czy dane urządzenie nadaje się do tego, aby utworzyć jego profil, czyli jak ocenić stabilność reprodukcyjną urządzenia. Przedstawimy sposoby przygotowania i prawidłowego wykorzystania testów do charakteryzacji kolorymetrycznej procesów drukowania. Wymienimy najważniejsze cechy procesów drukowania, które należy sprawdzić przed przystąpieniem do tworzenia profili. Położymy szczególny nacisk na etap kalibracji procesu drukowania - czyli etap zachodzący przed samym tworzeniem profili. Wykonamy wspólnie z Państwem profile drukarki komputerowej sterowanej przez system operacyjny, systemu proofingu cyfrowego oraz procesu drukowania na maszynie offsetowej. Powiemy o związkach standaryzacji procesów drukowania z tworzeniem profili ICC je opisujących.


Przy okazji tworzenia każdego z profili pokażemy możliwości edycji profili. Powiemy o niebezpieczeństwach związanych z niewłaściwym wykorzystaniem zarówno profili, jak i metod edycyjnych.


Pokażemy jak wykorzystywać inne typy profili - profile kolorymetryczne, profile barw indeksowanych, profile procesów drukowania wykorzystujących specjalne barwy druku, profile typu "device-link" i inne. Przedstawimy Państwu sposoby "zrównywania" monitorów i drukarek.


Każdy z uczestników tego szkolenia po jego ukończeniu będzie dysponował niezbędną do tworzenia profili ICC wiedzą.


Zapraszamy do wzięcia udziału w niniejszym szkoleniu wszystkich pracowników przemysłu poligraficznego, fotograficznego lub innego, w którym dokonuje się reprodukcji obrazów barwnych.


Terminy:
do ustalenia - zależy od liczby uczestników
Czas trwania szkolenia:
10 godz. / 2 dni
Miejsce szkolenia:
do ustalenia
Prowadzący:
Konrad Blachowski
Cena szkolenia:
1200.00 PLN


Jeżeli chcą Państwo zapisać się na to szkolenie to prosimy o wypełnienie poniższego formularza kontaktowego. (Pola zaznaczone * są wymagane). Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat tego szkolenia prosimy o kontakt.

Imię*:
Nazwisko*:
Adres e-mail*:
Telefon kontaktowy:

Inne szkolenia:

Standaryzacja procesów drukowania - cz.1
[ Więcej ]

Standaryzacja procesów drukowania - cz.2
[ Więcej ]

Standaryzacja procesów drukowania - cz.3
[ Więcej ]

Standaryzacja procesów drukowania - cz.4
[ Więcej ]

Color Management - podstawy
[ Więcej ]