Kontakt
 
 
Color Management - Część 4

Systemy sterowania reprodukcją barw. Przestrzenie CIERGB i CIEXYZ.


Color Management - Część 3

Systemy sterowania reprodukcją barw. Przestrzenie trójchromatyczne.


Color Management - Część 2

Systemy sterowania reprodukcją barw. Podstawy barwometrii.


Liczba atykułów na stronie: 4
Zobacz listę
Liczba szkoleń na stronie: 6
Zobacz listę
Szkolenia
Opis szkolenia:

Szkolenie niniejsze ma na celu wprowadzenie do zagadnień związanych z systemami sterowania barwą (ang. Color Management Systems).


Powiemy na nim czym są profile ICC i inne profile charakteryzujące procesy reprodukcyjne. Poznają Państwo sposoby wykorzystywania profili w programach graficznych i znaczenie ustawień dotyczących sposobów interpretacji profili.


Opiszemy etapy towarzyszące tworzeniu profili: kalibrację, charakteryzację kolorymetryczną i weryfikację profili wraz z możliwościami ich edycji. Każdy z tych etapów zostanie omówiony szczegółowo i będą mogli Państwo samodzielnie je przeprowadzić na sprzęcie i oprogramowaniu znajdującym się w centrum szkoleniowym.


Poznacie Państwo wszystkie rodzaje obrazów testowych i plików referencyjnych służących do charakteryzacji kolorymetrycznej i poprawne sposoby ich reprodukcji.


Wprowadzone zostaną również podstawy spektrofotometrii, kolorymetrii i densytometrii - działów metrologii nierozerwalnie związanych z tworzeniem i weryfikacją profili. Powiemy czym różnią się pomiędzy sobą urządzenia pomiarowe występujące na rynku.


Dowiecie się Państwo, jak dobrać parametry kalibracyjne procesów reprodukcyjnych, które będą charakteryzowane przez Wasze profile. Poznacie także charakterystyczne cechy warunków obserwacji, oświetlenia i pomiarów obowiązujące podczas tworzenia i używania profili ICC.


Zapoznamy Państwa z kilkoma narzędziami programistycznymi wykorzystywanymi podczas tworzenia i edycji profili. Powiemy również jak są zbudowane różne typy profili ICC.


Omówimy najczęściej popełniane błędy podczas tworzenia i edycji profili. Dzięki kameralnej atmosferze będziecie mogli Państwo uzyskać od prowadzącego odpowiedzi na nurtujące Was pytania z zakresu systemów sterowania barwą.


W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić osobę pracującą w przemyśle poligraficznym, fotograficznym lub innym, w którym reprodukuje się obrazy barwne, która mogłaby nie zetknąć się z Color Managementem. Zapraszamy zatem wszystkich pracowników tych przemysłów do wzięcia udziału w niniejszym szkoleniu.


Terminy:
do ustalenia - zależy od liczby uczestników
Czas trwania szkolenia:
10 godz. / 2 dni
Miejsce szkolenia:
do ustalenia
Prowadzący:
Konrad Blachowski
Cena szkolenia:
1200.00 PLN


Jeżeli chcą Państwo zapisać się na to szkolenie to prosimy o wypełnienie poniższego formularza kontaktowego. (Pola zaznaczone * są wymagane). Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat tego szkolenia prosimy o kontakt.

Imię*:
Nazwisko*:
Adres e-mail*:
Telefon kontaktowy:

Inne szkolenia:

Standaryzacja procesów drukowania - cz.1
[ Więcej ]

Standaryzacja procesów drukowania - cz.2
[ Więcej ]

Standaryzacja procesów drukowania - cz.3
[ Więcej ]

Standaryzacja procesów drukowania - cz.4
[ Więcej ]

Color Management w praktyce
[ Więcej ]